Basın Bülteni Servisi Nasıl Çalışır?

Yazım + Dağıtım + Takip

Basın bülteni servisi ile yazım, dağıtım ve takip hizmetlerini tek paket olarak alabilir, ister sadece bir defalığına isterseniz de uzun vadeli olarak kullanabilirsiniz.

Basın Bülteni Gönderimi ve Daha Fazlası

Basın bültenleri, marka bilinirliğini artırmak, kamuoyunu bilgilendirmek, itibarınızı güçlendirmek ve farkındalık oluşturmak için en kolay ve ekonomik iletişim yöntemidir.

Online ve basılı medyadaki görünürlüğünüz, başarınızı etkileyen en önemli etkenler arasındadır. Bu nedenle basın bülteni gönderimi yaparak etkili bir şekilde medyaya, hedef kitlenize, yatırımcılara ve kamuoyuna ulaşabilirsiniz.

Basın Bülteni Dağıtımı

Basın bülteni dağıtımı ile haberleriniz ilgi alanı eşleşen gazetecilere, editörlere ve mecralara doğrudan gönderilir.

Haber ajanslarına, gazetelere, dergilere, TV kanallarına, ulusal ve yerel çapta yayın yapan etkili haber sitelerine tek bir noktadan ulaşabilirsiniz.

Sektöre, branşa ve uzmanlığa göre kategorilendirilmiş 15.000’nin üzerinde muhabirler, editörler ve diğer basın mensuplarına bülten gönderim imkanı bulabilirsiniz.

Yayın türü (Haber Ajansı, Gazete, İnternet Medyası, Dergi, TV), ilgi alanı, dağılım (ulusal, yerel, sektörel) ve birçok özelliğe göre filtreleme yaparak 5 binden fazla medya kuruluşuna ulaşabilirsiniz.

Basın Bülteni Yazımı

Haber yazım ve arama motoru optimizasyonu kurallarına uygun olarak hazırlanan basın bültenleri ile medyanın ve hedef kitlenizin dikkatini çekerek markanızın online ve basılı medyada daha görünür olmasını sağlayayabilir, arama motorlarındaki görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Medya Takip ve Raporlama

Yaptığımız bülten gönderimlerinin etkisini ölçmeniz için her dağıtım sonrası ayrıntılı medya takip ve gönderim raporlarını sizin ile paylaşıyoruz.

Bu servisimiz ile ek bir medya takip servisine ihtiyacınız olmadan PR kampanyalarınızın etkisini analiz edebilir ve ölçümleyebilirsiniz.

Basın Bülteni Gönderimi İle Markanız Ne Kazanır?

Etkili & Verimli

Firmamız; yazım, dağıtım ve raporlama hizmetleri çerçevesinde bütün süreçleri birleştirerek, etkili, verimli ve anahtar teslim PR hizmeti sunmaktadır. Bu süreçte markalar zamandan tasarruf eder, medya ve hedef kitle ile sürekli, kalıcı ve kontrollü iletişim olanağı bulur.

İçerik Üretimi

Basın bülteni veya haber içeriği yazımı, profesyonel bir alandır. Uzman ve habercilik deneyimine sahip editör ekibi tarafından hazırlanan basın bültenleri, markanızın online ve geleneksel medyada haber olarak yer bulma şansını artırır. Böylece hedef kitlenize ulaşmanız daha kolay olur.

Online Görünürlük

Basın bülteni dağıtımı, online mecralarda markayı hedef kitleye daha görünür kılar. Online görünürlük, yeni müşteriler ve iş ortaklarına ulaşmayı sağlar. Haberleri daha geniş kitlelere ulaştırmak, çok daha kolay hale gelir. Firma web sitesine daha fazla ziyaretçi gelmesini de sağlamış olursunuz.

Yeni Müşteriler

Basın bülteni ve dijital PR çalışmaları, yeni müşterilere ulaşmanın pratik bir yoludur. Geleneksel ya da online medya platformlarında ürün ve hizmet arayan potansiyel müşterilerin haberlerinizi görmesi, karar verme süreçlerinde güven duygusunu oluşturur. Basın bülteni servisi ile yeni müşterilere, yatırımcılara ve iş ortaklarına medya yoluyla ulaşmak mümkündür.

Marka Bilinirliği

Basın bülteni, marka bilinirliği ve farkındalık oluşturmak için en pratik araçlardan biridir. Medya kuruluşları aracılığı ile hedef kitlenin dikkatini çekmeyi sağlar. Sektörden bağımsız olarak marka bilinirliğini artırmanın en etkili yollarından biridir. Böylece mevcut müşterilerde marka bağımlılığı; potansiyel müşterilerde marka bilinirliği oluşturulabilir.

SEO Uyumlu İçerik

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO uyumlu basın bülteni, son yıllarda daha büyük bir önem kazanmıştır. Basın bülteni içeriğinde kullanılan anahtar kelimeler, haberlerin arama motorları sonuçlarında üst sıralara yerleşmesini sağlar. SEO uyumlu basın bülteni çalışmaları ile ayrıca internet sitenize trafik de çekebilirsiniz.

Ekonomik

Herhangi bir ürün ya da hizmetin tanıtım süreçleri maliyetli süreçlerdir. Özellikle tanıtım ve duyuru gibi çalışmalar için reklam verilmesi, şirketlere ek maliyetler çıkarır. Basın bülteni gönderimi hizmetleri ile basın bülteni yazımı, basın bülteni dağıtımı ve basın bülteni raporu gibi hizmetleri ekonomik bir pakette alabilirsiniz.

Ayrıntılı Raporlama

Basın bülteninin basına yansıması yani yayınlanma oranları, firmaların stratejik hedefleri için önemli bir kriterdir. Basın bülteni gönderimi sonuçlarının ölçülmesini her firma ister. Online ve basılı medya basın bülteni yansıma raporu ile basın bültenlerinin hangi kişilere veya yayınlara ulaştırıldığı ve hangilerinin kullandığı ortaya çıkar.

Online medyada imajınızı güçlendirin

Dijital PR ile online mecralarda daha fazla görünür olarak marka imajınızı potansiyel müşterilerinize ve iş ortaklarınıza olumlu bir şekilde yansıtın. Ürün ve hizmetlerinize ilgi duyabilecek potansiyel müşterilerin size online mecralarda üzerinden daha kolay ulaşmasını sağlayın. Markanıza yönelik yapılan online sorgulamalarda görünürlüğünüzü üst düzeye taşıyın.

Yeni müşteriler ve iş ortakları kazanın

Online mecralarda görünür olan markaların daha fazla potansiyel müşteriye ulaştığını günümüz iş dünyasında digital pr çalışmaları ile markanızı, ürün ve hizmetlerinizi ilgilenebilecek potansiyel müşterilere, yatırımcılara daha kolay ulaştırarak satış ve karlılığınızı artırın. Markanıza özel olarak planan dijital PR çalışmalarıyla minimum bütçeyle maksimum sonuçlar elde ederek giderlerinizi en aza indirin.

Sektörünüzde otorite olun

Medya ile iyi ilişkiler kurmak için online PR çalışmalarının gücünden faydalanın. Online PR çalışmaları kapsamında marka, ürün ve hizmetleriniz ile alakalı hazırlanacak profesyonel basın bültenleri ve şirket haberleri ile online mecralarda daha fazla yer almasını sağlayarak rakiplerinizden medya iletişimi ve online görünürlük konusunda daima bir adım önde olun. Sektörünüz ile ilgilenen gazeteciler için güvenilir bir bilgi kaynağı olarak medyadaki görünürlüğünüzü artırın.